Testy na Covit Skoczów

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na wiele czynników. Jedyna w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal sporo ludzi sądzi inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi teraz się rozprawimy.

Testy na Covit Dąbrowa Górnicza

 

Gorączka – winy i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy i dużych mogą stanowić inne.

Do najczęstszych zalicza się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna mieć 36,6 st. Celsjusza. Czy dlatego każde odstępstwo od tej normy można zakwalifikować jako gorączkę? Teraz nie. Dla każdego pracownika temperatura ciała jest niezależna. Jedni tak się czują, gdy podaje ona do 37 st. Celsjusza, i drudzy, gdyby nie przekracza 36 st. Celsjusza. Istnieje to po prostu indywidualna sprawa organizmu. Jak więc opowiadamy o gorączce? Przede ludziom wymagamy temperaturę zmierzyć, stosując do tego, na dowód produktów Microlife (termometry). Doskonałej klas termometr nie będzie podawał zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Dąbrowa Górnicza

Gorączka jest to wtedy, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w uchu ma co najmniej 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w odbycie jest szersza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na temat gorączki. My natomiast postaramy skoncentrować się na tychże szczególnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe życie na układ. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii oraz wspomaga reakcję organizmu na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może wywoływać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza zapewne istnieć okazją zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, informujący o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w terminie, kiedy prowadzi ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Dąbrowa Górnicza
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego systemu do 36,6 st. Celsjusza, bez sensu na to, jak szeroka była temperatura początkowa. Istnieje wówczas niewątpliwie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w kształcie obniżyć temperaturę o sam albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Dąbrowa Górnicza

Nieleczona gorączka będzie duża w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i doprowadzi pacjenta do końca. Właśnie zatem nie jest prawo, nasz umysł ma funkcję przypominającą termostat. Dzięki niej, w terminie chorobie nie kupi on przekroczyć własnemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w skalach 39,4-40 st. Celsjusza. Istnieje wówczas ciepłota ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno zużywać się posiłków. Istnieje wówczas zły mit. Owszem, człowiek, jaki ma podwyższoną temperaturę, często nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane często są przydatne w rozgrywce z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments